Egészségügyi szakdolgozók béremelése: hogy lesz a 30 százalékból végül csak 21?
A kormány 30 százalékos emelésről beszél. A legutóbbi keresetükhöz képest viszont csak 21 százalékkal nő a bérük jövő januárban.
A kormány 30 százalékos emelésről beszél. A legutóbbi keresetükhöz képest viszont csak 21 százalékkal nő a bérük jövő januárban.
A járvány végéig várhatnak arra az endometriózisban szenvedő nők, hogy a kormány napirendre vegye helyzetük rendezését. Előbb ugyanis nem születik meg az a rendelet, amelyben néhány egészségügyi ellátásánál engedélyezhetik, hogy az orvos magán- és állami ellátásban is kezelhesse ugyanazt a beteget.
Petíció indult az endometriózisban szenvedő nők ellátásáért, a kezdeményező Szél Bernadett azt követően döntött így, hogy a fideszes tagok meg sem jelentek azon a bizottsági ülésen, ahol az ezzel kapcsolatos törvénymódosítását tárgyalták volna. Magyarországon a betegség által érintett 200 ezer nőt nemcsak az egészségügyi szolgálati jogviszonyba foglalt összeférhetetlenségi szabály – ami miatt benyújtotta előterjesztését az ellenzéki képviselő – tartja bizonytalanságban, de a halasztható műtétek pandémiás helyzet miatti szüneteltetése is azt eredményezi, hogy sokan nem tudják, mikor szabadulhatnak meg már végre a sok esetben nagyon fájdalmas és veszélyes tünetektől.
Az EU-nak küldött dokumentumban azzal érveltek, hogy az alacsony dolgozói létszám „már nem tekinthető elégségesnek a biztonságos betegellátás biztosításához”.
A kórház főigazgató főorvosa szerint a 360 helyre 371 beteg jutott szerdán.
A mostanra elérhetetlenné vált beszélgetésben Dézsi Csaba András határozott véleményt fogalmazott meg az egészségügy átalakításáról, és a kormányzati elvonásokról is szót ejtett.
Közzétette az Országos Kórházi Főigazgatóság, hogy mely pozíciókból hányan nem léptek át az egészségügyi szolgálati jogviszonyba.
A világjárvány közepén pár napjuk volt tanulmányozni az eléjük tett szerződéstervezeteket új jogállásukról. Rosszabbkor nem is jöhetett volna a felfordulás.
A győri polgármester felesége nem fogadta el az új pozíciót, amit a kórházban felkínáltak neki.
A három belgyógyászati osztály közül csak kettő maradt működőképes, de extrém a terhelése az orvosigazgató szerint.
Kunetz Zsombor úgy tudja, hogy az intézményben sokan nem írták alá az új jogviszonyról szóló szerződést.
A fideszes orvos-polgármester gyalázatnak nevezte, hogy Dézsiné Szentes Veronika nem végezheti tovább vezető asszisztensi munkáját, mert a házastársa.